Kniha návštěv

Datum: 28.02.2012

Vložil: Petr Chvátal

Titulek: Re: Změna uspořádání soutěží

Myslím si, že postupy a sestupy pro tuto sezonu byly již stanoveny rozpisem soutěže. Takže příští sezona (2012/2013) by měla proběhnout schváleným způsobem – 12 družstev v OP I a zbytek v OP II. Na okresní konferenci v červnu tohoto roku by se pak mohlo řešit, jak v dalších letech. Obecně jsem v současné době zásadně proti redukci dvou soutěžních tříd na jednu (můj laický názor), a to z těchto důvodů:

1) Tato redukce by jednoznačně přinesla úbytek družstev v okresních soutěžích. V této sezoně se prolínají hráči OP II a OP I u čtyřech klubů (Bystřice, Morkovice, Hulín, Holešov). Toto prolínání by nebylo možné, každý hráč by mohl být jen na jedné soupisce v okresu. Logicky by se tedy redukoval počet družstev. V případě nemoci či podobných mimořádných událostí by nemohlo fungovat běžné prolínání.

2) Rozdíly mezi jednotlivými družstvy jsou tak velké, že by množství zápasů bylo zcela o ničem. Toto je problémem již i v současné době a navrhované řešení by toto pouze zvýraznilo.

3) V rámci zdravého životního stylu je třeba podpořit jakékoli pohybové aktivity – umožnit více lidem hrát pravidelné soutěže, a to bez nároku na nějakou vyšší úroveň. Redukce jedné soutěžní třídy by tuto otevřenost redukovala.

4) Zvětšení počtu družstev této sezony není dobré zastavit. V sezoně tuším 2005/2006 bylo v OP II 13 družstev. V sezoně 2010/2011 šest – asi nejkrizovější rok. V současné sezoně je sedm, a to se dokonce začalo na úrovni osm. V příští sezoně jsem to osobně viděl na osm až deset. Vycházel jsem z toho, že tři spadnou a dva postoupí (tedy osm). Holešov určitě založí „D“ (devět). Ještě někdo založí družstvo (i v Holešově jsme např. uvažovali o „E“ díky množství mládeže, ale to pravděpodobně nebude)? Nebo naopak někdo zruší družstvo? Reálný důvod pro to nevidím – oddíly s více družstvy v současné době nemají nouzi o hráče (Holešov, Hulín, Morkovice, Bystřice…) – naopak velkým množstvím alternujících hráčů ukazují, že by klidně mohly další družstva založit (jako např. Holešov).

5) Minimum dramat, napětí a motivace. Letos je velice vyrovnaný boj o sestup z OP I. Všech šest družstev hraje o sestup a každý bod se počítá, nikdo si není jistý (myslím, že nejdramatičtější za několik let). OP II hraje o postup play off – což je také velice dramatické, vyrovnané a motivující. Myslím, že je lepší vždy hrát o něco, než o nic.

Spíše než rušením OP II bychom se měli zaobírat tím, jak udržet stávající družstva a také jak získat více družstev do našich okresních soutěží.

Datum: 05.03.2012

Vložil: Radek Mikulík

Titulek: Re: Re: Změna uspořádání soutěží

Souhlasím Peťo, ale jak získat více družstev??? Poraďte???

Na každou konferenci zvu zástupce všech tělovýchovných jednot a sdružení - pinec se hraje na amatérské úrovni v dalších vesnicích, ale není zájem o dlouhodové soutěže

Každý týden posíláme do novin výsledky z OP1 a OP2, na začátku sezóny tam dávám své úvodní slovo předsedy STK jak si nazval, články a turnaje.... snad se pinec dostane do podvědomí....

Už ani nedáváme pokuty za odstoupení soutěže (odpuštěno Lubná C, KST Holešov B, Osíčko B, SOŠ Kroměříž...)

Chtěli jsme zavést okresní turnaje mládeže, kde nemusí hrát registrovaní hráči - krom Hulína Bystřice nebyl jinde turnaj, což mě osobně mrzí - jen se plánuje turnaj v Kostelci, uděláme po skončení soutěží OP2

Datum: 05.03.2012

Vložil: hráč týmu z první šestky OP1

Titulek: Re: Změna uspořádání soutěží

touto změnou by lepší mužstva " Lubná A, Roštín, Bystřice, oba Hulíny, příští rok asi Morky " ztratila utkání, která mají jakous takous kvalitu. V součastném systému sehrajeme se silnějšími mužstvy 10 zápasů ve finálové skupině a kolem 5-6 zápasů v základní skupině. Tzn 15-16 zápasů s jakous takousúrovní. Novým systémem se první šestka rozdělí a k ní přibude druhá šestka( o třídu níž) a šestka z OP 2 Tzn , že si v základní skupině zahraješ 4 zápasy s vyrovnanýma mužstvama a 14 zápasů o ničem. Když postoupíš mezi 4 tak ti přibudou další 4 zápasy s vyrovnatým mančaftem.

To je totální snížení kvality OP 1. To by přibylo akorát k pasní zápasů, protože po pár kolech by už o nic nešlo. Už vidím týmy z první šestky, jak bude skákat 2 metry do vzduchu, když bude hrát s mužstvy ze spodu OP 2. To by někteří hráči raději s pincem skončil.

Daleko lepší řešení je ( a já ho navrhoval loni), kdyby se počet mužstev v OP 1 snížil na 10. Tím by se hrálo dvoukolově tzn 20 zápasů. OP 2 by se navýšila minimálně o ty dvě mužstva z OP1, takže i v případě, že by zůstalo jen 6 mužstev, tak by tam následně bylo 8 mužstev. Tím by se i zvýšila kvalita OP 2

Vím, že to je v rozehráté sezoně těžké měnit, ale než udělat tu první variantu, tak bych v zájmu zachování pincu na okresu sáhl k variantě druhé. Stačila by jenom valná hromada, kde by to myslím většina zástupců odsouhlasila.

Datum: 05.03.2012

Vložil: Radek Mikulík

Titulek: Re: Změna uspořádání soutěží

jakákoliv změna již zaběhlé sezóny je možná jen se všemi souhlasy zainteresovaných týmů a tuším, že něčeho takového se nedočkáme... uvidíme na okresní konferenci v červnu.

Pokud bude v OP2 6 mužstev - tak zřejmě uděláme rozdpis na 4kolově - 2xdoma, 2xvenku
Pokud bude v OP2 7-8 mužstev - tak by to mohlo být jako letos
Pokud bude více než 9 tak to bude zřejmě 2kolově - doma, venku

Určitě vymyslíme systém, který zaručí alespoň 16 zápasů za sezónu.

Upřímně si řekněme, že OP2 je na to, aby se mládež sžila s mužema a také když někdo hraje jen tak pro radost - a to se mě osobně líbí

Datum: 17.01.2012

Vložil: Petr Skypala

Titulek: Výsledky

Možná by bylo dobré, kdyby v sekce výsledky, byl odkaz na pinecinfo pro ty, kteří neví kde hledat :-(

Datum: 23.01.2012

Vložil: Petr Chvátal

Titulek: Re: Výsledky

Díky za upozornění, výsledky jsem doplnil. Také jsem přidal rozpis jara 2012 a zpravodaj č. 3.

Datum: 06.01.2012

Vložil: Jarek Vaculík

Titulek: OK

Děkuji vedení okresního svazu za uskutečněné okresní přebory stolního tenisu v Hulíně zvládnuté nejen po technické stránce.
Jarek Vaculík
a stránky OK

Datum: 01.02.2012

Vložil: Radek Mikulík

Titulek: Re: OK

rád bych však věděl, co do příště máme zlepšit????

Teda nafouknout halu na více stolů neumím....

Datum: 07.11.2011

Vložil: Radek Mikulík

Titulek: pro začátek

děkujeme za každé přispěvky do diskuze, nebudeme aktivně reagovat na anonymy

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Přidat nový příspěvek